Novinky

Aktuální informace

Investor na začátku letošního roku srovnal se zemí chátrající budovu. V těchto dnech už se rýsuje první podlaží domu.

rezidence-klostermann-pravo-16_09_2016

Železná Ruda zpřístupní údolí Řezné

Pátek 16. září 2016
PRÁVO, Jihozápadní Čechy

Poblíž říčky Řezné by navíc měla vzniknout nová cyklostezka

Centrum Železné Rudy se mění. Vedle domu, který nyní poblíž Klostermannova náměstí staví soukromý investor, chce město zpřístupnit údolí říčky Řezné turistům – už v příštím roce by ho měly doplnit dvě vodní plochy a nová cyklostezka.

„Chceme využít potenciál Řezné k vybudování vodních ploch, které poslouží jako krajinný a ekologický prvek. Primárně budou určeny živočichům, například bobrům, kterých je v oblasti mnoho,“ řekl Právu železnorudský starosta Michal Šnebergr (ODS).

Poblíž Řezné by navíc měla vzniknout nová cyklostezka, která povede od benzínky nacházející se na hlavní komunikaci okolo sportovního hřiště základní školy až k areálu místní Správy a údržby silnic u Alžbětina. Cyklisté se díky tomu vyhnou silnici.

„Zpevněná cyklostezka bude mít přírodní povrch, měřit bude přes kilometr. Počítáme s tím, že podél cesty umístíme i mobiliář, aby lidé měli kde posedět,“ doplnil starosta. Radnice už podala žádost o dotaci, která by na Šumavu měla přitéct z operačního programu přeshraniční spolupráce mezi Českem a Bavorskem. Bod jednomyslně prošel zastupitelstvem, které schválilo uzavření smlouvy s plzeňskou architektonickou společností AVE architekt. Firma zvítězila ve vypsaném výběrovém řízení.

„Investice se bude pohybovat kolem dvaceti miliónů korun. Pokud budeme úspěšní, počítáme s tím, že dotace bude tvořit devadesát procent z celkové sumy,“ uvedl Šnebergr.

Byty za milióny

V centru města nyní vzniká rezidence Klostermann, která roste naproti městskému úřadu. Zde zabírá místo po několik let chátrající budově, kterou investor na začátku letošního roku srovnal se zemí. Pětipodlažní multifunkční objekt staví společnost Bonaccia, s. r. o.

První nadzemní podlaží vyplní komerční prostory o rozloze 400 metrů čtverečních. Investor počítá s restaurací i několika obchody. Zatímco komerční jednotky budou čtyři, bytů bude celkem osmnáct – celkem budou mít 1200 metrů čtverečních.

Společnost Bonaccia už začala prostory prodávat na internetu. Například za byt ve čtvrtém patře s podlahovou plochou sto metrů čtverečních kupující zaplatí 5,2 miliónu.

Předpokládané dokončení stavby a její uvedení do provozu je plánováno na říjen 2017. Hmotově bude nová budova přibližně stejná jako ta původní,“ sdělil Právu zástupce investora Dušan Popelka. V těchto dnech už se rýsuje první podlaží domu.

Jan Švábek

Rezidence Klostermann