Novinky

Aktuální informace

V centru Železné Rudy vyroste multifunkční dům

bouraci_prace_rezidence_klostermann5

V Železné Rudě na Šumavě se chystá po poměrně dlouhé době zásadní projekt, který by měl vylepšit vzhled centra horského střediska. Přímo u hlavního průtahu na Klostermannově náměstí vyroste multifunkční dům i s parkováním.

Rozlehlá budova u hlavního průtahu městem už hodně let chátrala. Svazu spotřebitelských družstev se objekt po několika letech přece jen podařilo prodat a v současné době už odstartovala demolice. Do zdí se naplno zakousla těžká technika (viz fotogalerie). V rámci demoličních prací by měli počítat především řidiči s omezením, postupně se bude muset uzavřít jeden jízdní pruh v těsné blízkosti budovy.

Jeden z objektů, který dlouhé roky hyzdil centrum, zmizí a na jeho místě vyroste zbrusu nový objekt. „Bude tam multifunkční dům. V horních patrech budou byty a dole komerční prostory. Jde o soukromého investora,“ potvrdil starosta města Michal Šnebergr s tím, že stavba by měla být hotová do konce příštího roku.

U domu na straně ke stávajícím bytovkám a také v samotném domě by měla být navíc nová parkovací místa. V přízemí domu, které bude sloužit komerčním účelům, by vzniknou obchody nebo restaurace a občerstvení.

FOTO: M. Voldřichová

Zdroj: www.qap.cz

Rezidence Klostermann